Головна


ЕКСПЕРИМЕНТУЙТЕ, ВЧІТЬСЯ, ТВОРІТЬ – І РЕЗУЛЬТАТ НЕ ЗМУСИТЬ СЕБЕ ЧЕКАТИ

Чи можна створити кристали власноруч? Так, протягом 5 років це доводять учасники Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського, який започатковано Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка та Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді.

Щоб вирощувати кристали слід запастися терпінням та ретельно виконувати інструкції. У побуті можна знайти багато речовин, з яких виростають гарні кристали (сіль, цукор…). Кристалізація розчиненої речовини відбувається з пересиченого розчину. Розмір і форма кристалів залежатиме від умов проведення досліду. У 2021 році школярі вирощували кристали з лимонної кислоти. Лимонна кислота не горюча, вибухобезпечна, не токсична. Цю речовину використовують у харчовій, косметичній та хімічній промисловості, а також у фармації.

Активними юними дослідниками і експериментаторами Запорізької області з вирощування кристалів стали учні 3 та 6 класів загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР (кер. Кущ Наталія Сергіївна та Онищенко Юлія Петрівна); 7 класу КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР (кер. Шевчук Олексій Вікторович); 3 класу Запорізької гімназії № 45 (кер. Поліщук Ольга Володимирівна); 6 класу Опорного закладу загальної середньої освіти Розумівська школа Долинської сільської ради Запорізького району (кер. Бібік Ірина В’ячеславівна); 3, 5 та 7 класів ОНЗ Приазовська СШ І-ІІІ ступенів «Азимут» Приазовської селищної ради Мелітопольського району (кер. Шило Світлана Павлівна та Ворона Ганна Григорівна);

Всі вирощені кристали направлені на Всеукраїнський етап до Львівської Малої академії наук.Закрити...

<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
>>