Головна


Підведені підсумки обласних етапів Всеукраїнських акцій «Годівничка», «День зустрічі птахів».

Запорізьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді завершено проведення обласних етапів Всеукраїнських акцій «Годівничка» та «День зустрічі птахів».

Активними учасниками стали вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти Бердянського, Запорізького, Мелітопольського, Чернігівського районів; міст Токмака, Мелітополя, Енергодара, Бердянська, Запоріжжя та комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Під час участі в акціях в закладах загальної середньої та позашкільної освіти області була проведена цілеспрямована дослідницька, практична та просвітницька робота з охорони і збереження орнітофауни свого регіону, знайомство з зимуючими птахами, їх способом життя, кормовою базою та видовим різноманіттям. Під час моніторингових спостережень школярі вивчали та заготовляли корми для птахів, робили годівнички з підручного матеріалу, проводили підгодівлю пернатих взимку, знайомилися з видовим складом орнітофауни садів, парків, лісів. З метою шанобливого ставлення до птахів, пропаганди їх охорони, збереження чисельності в навчальних закладах проводились масові заходи.

Так, в Запорізькому навчально-виховному комплексі «Мрія» ім. О.М. Породи Запорізької міської ради для молодших школярів було проведено свято зустрічі птахів та тематичне заняття «Зимуючи птахи», зібрано фотокаталог місцевих пернатих друзів та створено відеоролик.

В Енергодарському центрі туризму, краєзнавства та спорту Енергодарської міської ради організовували трудову акцію «Допоможемо зимуючим птахам» (виготовляли годівнички та розвішували в лісі), виготовляли поробки у вигляді пташок; провели екологічну годину «День зустрічі птахів», створили каталог орнітофауни околиць м. Енергодар. Школярі Енергодарського навчально-виховного комплексу № 9 Енергодарської міської ради вивчали орнітофауну свого краю, складали лепбукі про птахів, взяли участь в акції «Пташина їдальня», заготовляли корми, спостерігали за поведінкою зимуючих птахів, навчались майструвати годівнички та шпаківні. Під час участі в акціях школярі постійно приваблювали пташок, заготовляли корми, створювали щоденники спостережень та фотозвіти.

Яскраві фотоматеріали, які відображали виготовлення та розвішування годівничок, були представлені в творчих звітах школярів Запорізької ЗОШ № 61 Запорізької міської ради, Новозапорізької ЗСШ Долинської сільської ради Запорізького району, Енергодарського навчально-виховного комплексу № 1 Енергодарської міської ради. У закладах освіти були проведені виховні години, конкурси плакатів, малюнків, аплікацій, поробок з паперу та солоного тіста. Учні також проявляли свої здібності в складанні віршів та оповідань про птахів (творчі звіти Енергодарського навчально-виховного комплексу № 1 Енергодарської міської ради, Мелітопольських ЗОШ № 14, ЗОШ № 2 ЗОШ № 24, НВК № 16 Мелітопольської міської ради; Новгородківської ЗОШ Мелітопольського району; Просторівської ЗОШ Чернігівського району, Розумівської ЗОШ Долинської сільської ради Запорізького району).

Найкращі годівнички та шпаківні з деревини були представлені вихованцями комунального закладу «Токмацька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради, учнівським колективом 9 класу комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради.

Під час участі в акції «День зустрічі птахів» активну участь брали педагоги області в номінації «Найкращий організатор біологічних свят», в рамках якої були представлені розробки виховних заходів, вікторин, сценаріїв, квестів, свят, присвячених птахам.

Закрити...

<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
>>